Bij onze Lancia Fulvia 1.3 uit '74 hadden we het idee dat de distributie ketting wat lawaai maakte, tevens weten we niet wanneer die vervangen is. Vandaar het plan om hem te vervangen.
Plan is om aan de hand van deze instructie icm het werkplaatshandboek dit uit te voeren. Link: Thread Huib Geurink over distributie kettingen
(dus je monteert de nieuwe ketting aan de oude, en trek dan de ketting rond zodat de timing gelijk blijft?, is wat lastig anders om met de 2 groeven in de nokkenastandwielen iets af te stellen?! hoe zit dat?)
Paar vragen mbt deze klus:
1) Zijn er nog bepaalde merken kettingen in de markt, en types die je wel of niet moet hebben? (Type wat Martin Willems levert geschikt?)
2) De spanner, hoe kan je zien of die vervangen moet worden, en is dat te doen of moet er daarvoor veel meer gedemonteerd worden?
3) Ontsteking valt niet met een stroboscoop af te stellen, alleen met een testlampje?
4) Kleppen stellen; in werkplaatshandboek hebben ze het over speciaal gereedschap; heb ik dat nodig?
Hier nog een foto'tje van het geheel mocht iemand nog iets opvallen of andere tips hebben. (kan je zien of hij vervangen moet worden?)





Alvast weer bedankt voor het meedenken!
Groet, Tom