Hi,
Weer eens een praktische vraag. Bovenop de wielkast (binnenzijde/rechterkant) van mijn Fulvia uit 1976 zit een zwarte plastic 'doos' met twee slangen naar de benzinetank (zie bijlage). Deze heeft eveneens plastic schroefdraad met bevestigings-boutjes aan de wielkast zelf (aan de buitenkant). Jullie begrijpen het misschien al..... het schroefdraad is stuk gegaan bij demontage.
Kennen jullie de Nederlandse/Italiaanse naam en heeft iemand een goed exemplaar te koop?
Nb. voor een kleine impressie van de stand van zaken rondom de restauratie van mijn Fulvia kunnen jullie kijken op https://sanderfortanier.jux.com/
Nogmaals dank. Beste wensen voor 2012!
Met vriendelijke groet,
Sander
Zwarte plastic doos?
-
- Posts: 34
- Joined: 28 Sep 2011, 23:59
Zwarte plastic doos?
- Attachments
-
- benzien tank doos.jpg (65.27 KiB) Viewed 202 times
Re: Zwarte plastic doos?
Denk niet dat je nog een goed exemplaar vind ,bij de mijne zit het met een tyripje vast.
Lancia Delta 3 en Fulvia Zagato 1401 `72 , ex.(Kappa coupe 2.4 enYpsilon 2002 .Fulvia coupe, berline, beta coupe ,beta spider , 2000 coupe ,Delta hpe1999)
Re: Zwarte plastic doos?
is dit geen benzine damp filter? zo een met koolstoffilter erin?
_________________________
In bezit:
Y10 Fire '87
Y10 Fire LX ie '90
Y10 Selectronic '90
Y10 Junior '95
Gehad:
Y10 Fire LX ie '91
Y10 MIA '92
Y10 MIA '93
In bezit:
Y10 Fire '87
Y10 Fire LX ie '90
Y10 Selectronic '90
Y10 Junior '95
Gehad:
Y10 Fire LX ie '91
Y10 MIA '92
Y10 MIA '93
Re: Zwarte plastic doos?
Er zit niets in. Het is een soort van expansievatje wat is opgenomen in de ontluchtslang van de tank. Als je benzine tankt komt die vanuit een tank onder de grond en is in de regel koud. Als je de auto kort na het tanken in de zon parkeert warmt de benzine snel op en zet uit. Om te voorkomen dat er benzine uitloopt zit er dat vatje. Moet iets hoger zitten dan de vulopening anders zou je het kunnen vullen bij het tanken.
-
- Posts: 34
- Joined: 28 Sep 2011, 23:59
Re: Zwarte plastic doos?
Bedankt. Ik ben weer wat wijzer.