piepend geluid stuurbekrachtiging

Vraagbaak en discussie over technische zaken.
Voor gevraagd / te koop, ga naar forum NL52.
Voor andere Kappa zaken, ga naar forum NL51
Percy
Posts: 220
Joined: 02 Jan 2009, 14:38

piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by Percy »

Hallo kappa rijders. Allemaal de beste wensen en veel kappa plezier!

Sinds een week hoor ik een hard piepend geluid bij de koude start. Het heeft met de stuurbekrachtiging te maken want als ik aan het stuur draai wordt het geluid harder.Als de motor warm is is het geluid weg. Heb gekeken naar de olie maar daar zit genoeg in.

Weet iemand wat dit kan zijn??

groeten Percy
Alessandro.Monni
Posts: 18
Joined: 22 Dec 2008, 01:40

Re: piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by Alessandro.Monni »

om te beginnen zou ik de olie verversen. Groetjes Alessandro Monni
Cordiali saluti/groetjes Alessandro Monni
Percy
Posts: 220
Joined: 02 Jan 2009, 14:38

Re: piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by Percy »

Hoi Alessandro,

die is verleden jaar vervangen. Gister was het geluid er niet bij de koude start maar toen vroor het ook niet.
Ik kijk het even aan en anders rij ik volgende week even langs de garage.
disaronno
Posts: 47
Joined: 03 Jan 2009, 17:37

Re: piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by disaronno »

Hoi Percy,

Ook de beste wensen.

Wat het ook nog kan zijn is de multiriem (die van de dynamo en zo, dat ding dat we vroeger v-snaar noemden). Als de pomp van de stuurbekrachtiging zwaar moet werken ( kou, dikkere olie etc) zou het ook door de extra belasting op de riem kunnen zijn dat deze gaat slippen en dus piepen. Bij warme motor gaat het allemaal wat lichter, dus dan geen gepiep. Zou even naar de afstelling/spanning van de multiriem kijken.

grt. Onno
Percy
Posts: 220
Joined: 02 Jan 2009, 14:38

Re: piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by Percy »

Hoi Onno,

dank je. Dat zou het idd kunnen zijn. Alleen is het wel een ander soort piep dan wat je bij sommige auto's hoort. Het is meer een soort fluittoon. En het is na ongeveer 10 minuten weg. En het valt me op dat het alleen is als het vriest.
Ik had trouwens begrepen dat de multiriem automatisch gespannen wordt.

gr. Percy
stefanensaskia
Posts: 41
Joined: 18 Oct 2010, 03:36

Re: piepend geluid stuurbekrachtiging

Unread post by stefanensaskia »

kan onderstaand probleem ook hier van komen? want als ik de kachel inschakel moet er meer stroom geproduceerd worden :s


Hallo,

ik heb een kappa 2.0 v5 bj 98 .... nu met dit winterweer de volgende klacht.
auto starten en als ik daarna de kachel aanwil doen komt er een hele harde gil uit de zekeringkast onder de voorruit, daar waar je ook de pollenfilter verschoont. kachelradiateur ziet er super uit, polenfilter was extreem vies en in de bak eronder veel takjes etc.... als ik een tik op het deksel geef is de gil weg totdat hij weer een nachtje stilstaat en daarna weer aanmoet.

is dit een relais ofzo wat kapot is? dr zitten een stuk of 4 grijzen, 1 gele, een paar zekeringen van behoorlijke amperres.

wie oh wie kent dit probleem?

vriendelijke groet,

Stefan

P.S afgelopen week de kachelmotor compleet los gehad, ook zonder aan de airco te komen, alles goed doorgeblazen en er kwam veel rommel uit. koper draden zijn nog perfect en het gebrom is uit de aanjager. hopende dat het gegil ook weg zou zijn. Niet dus vanochtend weer het gegil toen ik de kachel aandeed, dit x niet de motorkap opengedaan en een dreun op die kap gegeven, maar de kachel uitgezet en weer aan en weg is het gegil. Verveen dat ie dit alleen doet als het zo koud is buiten, en de rest van de dag doet ie normaal, tot ie weer een hele dag stil gestaan heeft in de vorst en dan begint het weer.

Heb de afgelopen maanden de auto opnieuw getectyleerd, grote beurd gegeven , nieuwe accu en alle zekeringen nagelopen etc.... nu dus de complete kachelmotor + pollenfilter ruimte schoongemaakt en nieuwe pollenfilter erin.

Wie weet wat dit gegil kan zijn, wordt er gek van, alles heb ik voor deze auto over , maar als je alle opties gehad hebt en het probleem is niet weg dan begin je radeloos te worden. Hij staat momenteel op economisch aangezien de airco onder de 4 graden niet werkt, dus als ik de kachel aanzet heeft ie niets nodig met de airco lijkt mij omdat die niet ingeschakeld staat in het infocenter.

Graag heel graag een antwoord op mijn vraag.

Vriendelijke groet,

Stefan
Post Reply

Return to “NL50 Kappa. Technische zaken.”