LPG rijders, wees alert!

Discussie en vraagbaak over Lybra
hansvanreekum
Posts: 104
Joined: 29 Aug 2011, 20:51

LPG rijders, wees alert!

Unread post by hansvanreekum »

Afgelopen zondag met het starten een plof en niet(goed) meer lopen. Onderzoek leerde dat het complete inspuitdeel naar achteren was gekomen. Backfire noemen ze dat. ANWB erbij en na 1 1/2 uur liep hij weer als een zonnetje, maar wel op benzine. Niet op LPG, want een van de aanvoer slangen lekte na de reparatie (was gevolg van de reparatie, niet de oorzaak).
Dus maandag naar de LPG specialist en vandaag hebben ze er een nieuwe toevoerset op gezet.
Vermoedelijke oorzaak: lekkende LPG injector. Hierdoor hoopt zich gedurende een langere tijd gas in het spruitstuk op met als gevolg een te rijk mengsel bij het starten. En dan loop je de kans dat er een vonk bij komt in het spruitstuk met het vervelende gevolg.
Dus andere LPG rijders, als je Lybra normaal altijd goed start, maar na langer stilstaan (een nacht) wat moeilijker start, laat je LPG injectoren controleren op lekken! Schijnt eenvoudig te zijn door ze in een laagje water te houden als de motor net uit is gezet, als hij bellen blaast, bingo!. Kosten wel € 105 ex BTW zo'n injector.
Ga straks de auto ophalen en ben nu al bang voor het eindbedrag op de factuur.
Voormalig bestuurder van een grijze 1.8 LX LPG (2000)
Nu Volvo S60 D5 (2002)
Jan Hoornstra
Posts: 417
Joined: 22 Dec 2008, 16:21

Re: LPG rijders, wees alert!

Unread post by Jan Hoornstra »

Elastiekjes meenemen voor de glimlach.:)
ex Lancia Kappa 3.0 sw aut. WIT squadra bezitter

Nu Alfa 166 2.5 V6 Azzurro Nuvola
hansvanreekum
Posts: 104
Joined: 29 Aug 2011, 20:51

Re: LPG rijders, wees alert!

Unread post by hansvanreekum »

Inderdaad was 1 injector lek, dus nieuwe leidingset en injector € 245 + 3,75 uur arbeid + 21% is heul veul euri.
Dinsdag nog even hulpveren eronder gezet.
Nu moet toch helemaal klaar zijn voor de reis naar haar geboorteland.
Italy, here we come B)
Voormalig bestuurder van een grijze 1.8 LX LPG (2000)
Nu Volvo S60 D5 (2002)
Post Reply

Return to “NL45 Lybra”