Page 1 of 2
Demontage houten dashboard
Posted: 19 Sep 2012, 23:41
by Sander Fortanier
Beste,
Gestaag gaat mijn Fulvia voorruit. Zodanig dat ik dit weekeinde aan het interieur ben begonnen (houten dashboard reinigen, schuren en lakken). Mijn vraag - hoe krijg het oude front/dashboard (van plastic fineer...) eruit en mijn mooie houten erin?
Zoals altijd, hartelijk dank!
Sander
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 21 Sep 2012, 00:00
by Koos
Eerst de bovenplaat er af zit met drie moertjes vast lastig bij komen.
de plaat zit vanaf achteren vast ,
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 21 Sep 2012, 16:22
by Peter Coolsma
Hoeft denk ik niet hoor. Heb de mijne er een paar keer af gehad en 't is even een beetje subtiel wrikken, maar het moet volgens mij kunnen. Verder (uit m'n hoofd) alleen de km-nulsteller en dashboardverlichtings-versteller er eerst af halen.
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 21 Sep 2012, 21:26
by lucasgeheniau
Rechts zit aan de achterkant nog een bout die je vanuit het handschoenenkastje aan kunt.
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 23 Sep 2012, 22:10
by Sander Fortanier
Dank jullie wel. Ik ga op boutjes jacht om zo de bovenplaat eraf te krijgen (eigenlijk ben ik ook wel benieuwd wat er onder/achter het dashboard zit).
Dit klusje ga ik wel na AutoItalia 'klaren'. Want tijdens AutoItalia is mijn auto als showobject te zien, maar er resten nog een aantal kleine klusjes om hem 'show' klaar te krijgen (voor- en achterruit moet er nog in, kofferbak- en tankslot, en deuren afhangen).
Nogmaals dank.
Met vriendelijke groet,
Sander
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 23 Sep 2012, 22:31
by lucasgeheniau
De bovenplaat hoeft er niet af, geeft wel wat extra ruimte. (tu)
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 24 Sep 2012, 23:02
by Koos
Moet je nog wel even aan de bak ,staat hij op de LCN stand?
mijn 2000 coupe stond er vorig jaar ,jaar eerder stond mijn beta spider er .
nu durven ze mij niet weer te vragen
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 27 Sep 2012, 18:50
by Sander Fortanier
Beste Koos,
Nee, mijn Fulvia staat op de stand van sleutelwerk.nl. Daar heb ik alle opknap werkzaamheden gedaan: lassen, schuren, plamuren, (de-)montage etc. Er is daar een brug en veel gereedschap waar je gebruik van kan maken. Spuitwerk (zowel primer als lak) is door een professional, Corjan Bos (eigenaar Spuitwerk.nl) gedaan. Kijk maar eens op
https://sanderfortanier.jux.com ! Of op sleutelwerk.nl (de laatste foto's / ontwikkelingen moet ik nog uploaden).
Misschien tot op de AutoItalia beurs.
Groet,
Sander
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 30 Sep 2012, 23:23
by Koos
ga zeker even kijken
Re: Demontage houten dashboard
Posted: 09 Oct 2012, 01:12
by Sander Fortanier
Beste,
Ik kon het toch niet laten. Liggend op mijn rug de boutjes gevonden en losgedraaid, en bovenplaat eraf gehaald. Glazen 'ruitjes' voor de tellers eraf gewipt en schoon gemaakt. Oude autoradio gedemonteerd, mooi origineel FULVIA plaatje teruggeplaatst en het 'nieuwe' houten dashboard er weer op. Was leuk werk!
Bedankt voor de tips!
Groet,
Sander