nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Vraagbaak en discussie over technische zaken.
Voor gevraagd / te koop, ga naar forum NL52.
Voor andere Kappa zaken, ga naar forum NL51
Rchv
Posts: 18
Joined: 02 Feb 2009, 22:51

nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Unread post by Rchv »

Ik zit met een probleempje, een paar maanden geleden stond mijn vrouw langs de kant van de weg omdat ze de kappa niet meer in een versnelling kreeg. Wegenwacht dacht koppelingscilinder, maar auto is nagekeken en er is niets gevonden (koppeling en cilinder zijn een half jaar daarvoor vervangen).

Ik twijfelde ik aan het verhaal van mijn vrouw, ware het niet dat de Kappa bij lage snelheid soms kort een schril aanlopend geluid maakt wat voetgangers verschrikt op doet kijken. Dit gebeurt op willekeurig momenten in een lage versnelling (1, 2 of 3) bij idem dito lage snelheid, meestal bij (rustig) optrekken. Het niet in de versnelling willen komen was na file rijden, daarvoor was datzelfde schrille geluid. Het koppelingspedaal voelde toen normaal maar de pook was niet meer in een versnelling te duwen volgens haar.

Het probleem is nu dat ik de auto niet vertrouw met dit geluid en die keer pech. Van de zomer willen we naar Zweden maar volgens mij overleeft hij zo een flinke file daar naartoe niet.

Een heel verhaal maar ik hoop dat er iemand is die dit herkent, als ik weet waar het zit kan ik het laten maken en weer verder kan met m'n Kappa leven :)

Iemand?
fenpie
Posts: 270
Joined: 25 Dec 2008, 11:12

Re: nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Unread post by fenpie »

volgens mij is het de versnellingsbak, waar iets niet aan goed is. Wordt toch een ritje naar de garage
NIEUW Kappa Berlina 2.4, ex-Kappa SW (01), ex- Kappa SW (98), ex-Dedra, ex- Fiat cinquecento en ex-Fiat seicento 1100 hobby bezitter
lanciathema.nl
Posts: 821
Joined: 04 Jan 2009, 17:10

Re: nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Unread post by lanciathema.nl »

Goedkope tip; gooi een teflon toevoeging in de bakolie.
Een echt snelle auto valt stilstaand niet op!
Lancia Thema 8.32 SW op www.weblogs.lanciathema.nl
Rchv
Posts: 18
Joined: 02 Feb 2009, 22:51

Re: nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Unread post by Rchv »

ben ik ook bang voor, moet een afspraak gaan maken voor een kijkoperatie...
Rchv
Posts: 18
Joined: 02 Feb 2009, 22:51

Re: nog steeds raar geluid (hoe leg je dat uit..)

Unread post by Rchv »

lanciathema.nl Schreef:
-------------------------------------------------------
> Goedkope tip; gooi een teflon toevoeging in de
> bakolie.

misschien goedkoop maar daar rijd ik niet mee naar Zweden...
Post Reply

Return to “NL50 Kappa. Technische zaken.”