koppelingpedaal piept

Vraagbaak en discussie over technische zaken.
Voor gevraagd / te koop, ga naar forum NL52.
Voor andere Kappa zaken, ga naar forum NL51
Percy

koppelingpedaal piept

Unread post by Percy »

Kwam er gisteren achter dat mijn koppelingpedaal piept. Dat is op zich niet zo erg alleen als je hem hard intrapt hoor je een soort tik geluid uit de motor. Net of hij blijft hangen zeg maar. De koppelingcilinder is nog geen 2 jaar oud dus als het goed is kan dat het niet zijn.
Heeft iemand hetzelfde probleempje?
Marcel

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Marcel »

Hoi Percy,

Heb een Thema gehad die ongeveer hetzelfde deed. Ik dacht altijd dat het alarm geactiveerd werd want hoorde het all;een wanneer ik de motor uit deed en de koppeling los liet.....
Hij is er bejaard mee geworden. De koppeling van de Kappa SWdie ik gehad heb maakte een soort trirpend geluid bij het intrappen.... Weet niet of dit overeen komt met jouw geluid maar ook daarmee heb ik jaren gereden en geen centje pijn. Denk zelf dat het een rubbertje was die dat geluid maakte

Saluti

Marcel
Percy

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Percy »

Ok dank je. Hoef me dus niet echt zorgen te maken.
Zal morgen eens wat olie of siliconenspray spuiten bij het pedaal. Misschien helpt dat

Percy
aldo

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by aldo »

geen olie maar silicone
Aldo
jorgen

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by jorgen »

Heb alle scharnieren en stangetjes met zowat alles dat smeert ingespoten......niks helt. Zodar het koud weer is begint het piepje weer de kop op te steken. Hooguit een beetje irri. Gaat ie nog heel oud mee worden
Marcel

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Marcel »

Klopt, ook ik had bij mijn pendalen silleconespray gespoten maar helaas, het geluidje bleef ....
Wel oppassen dat wanneer je teveel hebt gespoten het niet op je pendalen is terecht gekomen... dat glibbert zo :)

Succes!
Percy

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Percy »

Vandaag kwam ik erachter dat het reservoir met dot 4 bijgevuld moest worden. Misschien heeft dat wat met het koppelingspedaal te maken.
Als je hem intrapt blijft hij af en toe hangen. Geeft zeg maar hetzelfde gevoel als bijvoorbeeld een tandwiel verspringt door een kapot tandje.
Ik heb de olie bijgevuld maar probleem is nog steeds.
Ik kan er helaas a.s. zaterdag niet bijzijn anders had ik het kunnen laten voelen.
marcel/KAPPA

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by marcel/KAPPA »


Hallo Percey

Waarschijnlijk zit er nu lucht in. Probeer te blijven pompen. Misschien
dit keer je hulpkoppelingscylinder kapot. Of heb je ze toen allebij vervangen???
Succes.
Percy

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Percy »

Ik wist niet dat er ook nog een hulpkoppelingscilinder was. Volgens mij is er maar 1 vervangen toen omdat hij niet meer koppelde.
Als het probleem blijft rijd ik volgende week even naar de garage.

bedankt
Percy

Re: koppelingpedaal piept

Unread post by Percy »

Als ik trouwens in zijn vrij sta en druk het pedaal een beetje in dan hoor je iets ratelen. Hoort dat?
Post Reply

Return to “NL50 Kappa. Technische zaken.”