Verschil in de eerste serie kappa's

Vraagbaak en discussie over technische zaken.
Voor gevraagd / te koop, ga naar forum NL52.
Voor andere Kappa zaken, ga naar forum NL51
M.J. Evers

Verschil in de eerste serie kappa's

Unread post by M.J. Evers »

Vandaag ben ik begonnen met het omzetten van twee deuren (vanwege een Italiaanse schade) en de motorklep (steenslagschade). Het verbaasde me dat een Kappa van nagenoeg hetzelfde bouwjaar (omstreeks 1995 en 1996) zo anders is!!!

Het viel me op dat de deurvanger in onze SW vast zit met inbusbouten en 1 geheel vormt met een stevig scharnier terwijl de donor auto spietjes had. Ook de binnenkant van de deur waar de deurvanger doorheen loopt is anders van vorm. Ik moest een en ander dus overbouwen.

Vervolgens een grote teleurstelling; de stekker van de voorportier van de donor was compleet anders dan die in onze auto. Moest dus toch de hele kabelboom overzetten (zucht). Zo zie je, een simpel klusje kan nog erg lastig worden.

Tip voor monteren deuren: haal de bout uit het onderste scharnier. Je kunt dan de deur die erin moet alvast voorzien van de helft van het scharnier en de deur is dan in je eentje erin te hangen. Ik kwam erachter dat het scharnier erg vast zat. Een wonder dat de deur gewoon open ging, zo zwaar ging het. Leverde problemen met demonteren oude deur op. Nu weer netjes gesmeerd.

Wel twee vragen:
De houder van de speaker was samen met een deel van de deur weggeslepen om plaats te maken voor zwaardere speakers. Ik heb nu weer een deur die origineel is. Nu past die zwaardere speaker niet (magneet te groot voor de stellage voor de speaker. Wie weet goede speakers die er wel zonder zagen inpassen?
Wie heeft een mooie grille liggen? Die van ons was erg aangetast. Ik zoek er eentje die echt nog helemaal glimt.
al

Re: Verschil in de eerste serie kappa's

Unread post by al »

Hoi,

Ik heb er speakers DLS ps5 net in kunnen persen. Moet wel de stalen beugel aanpassen.

Voor je onderdelen ff piet v/d meer mailen. pentahof@planet.nl
Post Reply

Return to “NL50 Kappa. Technische zaken.”