hinderlijk Gebonk bij korte kuilen en hobbels

Discussie en vraagbaak over Lybra
Sander Foekema

Re: hinderlijk Gebonk bij korte kuilen en hobbels

Unread post by Sander Foekema »

Bedankt voor je reacties

Inmiddels heb ik het probleem verholpen. In eerste instantie had ik de reactie stangen vervangen maar dit hielp niets.

Als je de stabilisatorstang van links naar rechts (kunt) bewegen dan komt daar het geluid vandaan. Aan de binnenkant van de ophangrubbers zit nl een soort van metalen bus, hier komt na verloop van tijd ruimte op te zitten (bij mij ongeveer 3 mm.)

Mijn oplossing was om tussen het ophangrummer en die metalen bus een rubberen ring te plaatsen, zodat de stang niet meer van links naar rechts kan bewegen. Tevens demt het rubber het bonkent geluid.

Deze oplossing is bijna gratis.

mvg Sander
Maurice

Re: hinderlijk Gebonk bij korte kuilen en hobbels

Unread post by Maurice »


Ongeveer 2 weken geleden heb ik ook een Lybra gekocht van 2000, ik herken hetzelfde probleem overigens heb ik nog 6 maanden bovag garantie , valt dit probleem onder de garantie ?



graag een reactie
sander Foekema

Re: hinderlijk Gebonk bij korte kuilen en hobbels

Unread post by sander Foekema »

Hoi Maurice,

Zelf ben ik een ''doe het zelfer'' maar ik zal mijn mening geven.

De problemen die je hebt met het gebonk is eigenlijk een productiefout en
komt bij veel lybra's voor, bij de dealer is het een bekent probleem. Omdat
je een auto met garantie hebt gekocht vind ik dan ook dat dit onder garantie
valt. Echter het probleem is niet ernstig en je kunt ook gewoon met de auto
doorrijden, maar irritant is het wel en hoort natuulijk niet bij een auto

De garage zal de gehele stabilisator stang moeten vervangen. Dit is
natuurlijk wel afhankelijk hoe de garantie voorwaarden zijn opgesteld.

mvg Sander Foekema
Willem

Re: hinderlijk Gebonk bij korte kuilen en hobbels

Unread post by Willem »

Hallo Sander,
Ik heb ook een lancia lybra sw 1.8 uit 2000 en bij mij is hetzelfde probleem. Het is een heel irritant geluid. Het past totaal niet bij de auto! Kortom hoe probleem op lossen...? Ik heb inmiddels ook wat stangen veranderd. Nog steeds probleem niet opgelost.
Kan jij aangeven waar ik de rubberen ringen exact moet plaatsen. Kan je mij misschien een foto toesturen. Ik ga het deze actie niet zelf doen maar kan kan ik de lancia monteur uitleggen wat hij moet doen.
Alvast veel dank!

Groeten,

Willem

mijn email adres wk@wanadoo.nl
Post Reply

Return to “NL45 Lybra”