olieverbruik / naar rechts trekken.

Discussie en vraagbaak over Lybra
Jelle

olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by Jelle »

Hallo Lancialiefhebbers,

Ik rijd een Lybra 2.0 SW uit 2000, met circa 60.000 km op de teller. Gekocht met 45.000 km. De wagen is in onderhoud bij een Lanciadealer en heeft nog een jaar AutoExpertgarantie. Fijne auto, maar twee zaken bederven me het plezier.

De motor gebruikt circa 1 liter olie per 1.200 km. Korte of lange stukken maakt daarbij niet zoveel uit. De dealer stelt dat 5W40 de goede olie is. Een andere dealer schrijft 10W40 voor. De motor lekt niet en rookt niet. Zelf vind ik het olieverbruik zeer fors, de dealer beweert dat de 5 cilinder nu eenmaal meer olie lust. De Delta II die ik hiervoor reed (nieuw gekocht), gebruikte misschien een halve liter per 15.000 km. Zelfs mijn oude zwarte Fiat 124 Spider springt onder extreme omstandigheden (jaarlijks twee personen en volle belading in bloedheet Spanje of Italie) stukken zuiniger met olie om. Overigens ben ik een rustige rijder. Wie heeft een goed advies?

Tweede hardnekkige klacht is het ´trekken naar rechts´. Na veel gesleutel door de dealer is het nu minimaal maar nog altijd merkbaar aanwezig. De wagen is ´zoekerig´ en in feite stuur ik altijd iets tegen. Het lijkt net of de wagen geen rechtuitstabiliteit heeft. Dat kan toch niet normaal zijn. De Spider heb ik ooit na een onzachte aanraking met een Franse ralentisseur naar een gespecialiseerd bedrijf gebracht. Sindsdien stuurt ie strakker dan voorheen. Maar camber en caster zou iets van oude auto´s zijn. Heeft hier iemand een oplossing?

Groet,

Jelle
Koen

Re: olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by Koen »

Ik heb geen Lybra, maar een Y. Wel veel kleiner, maar sommige zaken blijven (bij het merendeel van de auto's) wel hetzelfde. Ben ik overtuigd van.
Dus : mijn Y kan vooraan wèl uitgelijnd worden, maar inderdaad achteraan niet . Toen ik nieuwe schokdempers heb laten monteren, heb ik ook "problemen" gehad met rechtuit sturen. Maar dit kwam doordat de nieuwe schokdempers/oude banden nog op elkaar moesten inspelen. Zo zei de schokdemperplaatser. En inderdaad : na een 100tal km is de rechtuit terug in orde. Zonder abnormale slijtage van de banden (scheef afslijten ofzo)
Dus : wielen/banden balanceren en deftige controle van de uitlijning.

Zo'n raar olieverbruik/verlies had ik ook : 1 liter olie per 2000km. Daarvoor : niks per 15000 km. Dus het is perfect mogelijk, dat een auto géén olieverbruik heeft.
Zeer recent is de carterpan vervangen : de lek zou daar gezeten hebben. Nog niet kunnen controleren of het olieverbruik weg is.

Good luck (en je hebt nog 1 jaar garantie),

Koen
Robin

Re: olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by Robin »

Ik heb zelf vijf jaar een Lybra 2.0 sw gehad, en daar lag het verbruik ongeveer op 1 liter op de 10.000km,
alleen in de eerste 5000 km iets hoger. Sinds april heb ik een niewe 2.0 sw en in de 14.000, die hij nu gereden heeft heb ik nog geen olie hoeven toevoegen. Ik rij soms lekker stevig door, dus het genoemde olieverbruik is erg hoog.
Het naar rechts trekken is ook niet normaal, ik heb er nooit last mee gehad.

succes met de oplossing

groeten Robin
koekwous

Re: olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by koekwous »

hoi Jelle

ik heb sinds een jaar lang ook wwn lybra 2.0 sw automaat
ik rij ca 17000km /jaar in de tussentijd 2 x olie moeten bijvullen (dus eigenlijk niets)
wat het opzij trekken is moeilijk.
mijn lybra trekt ook heel ietjes opzij, maar vind maar eens een hele platte weg zonder zijwind.
alle auto's trekken wel iets opzij, maar hij moet niet je stuur uit je handen trekken, maar gewoon het stuur vasthouden.
probeer anders een een andere set wielen en kijk of het dan anders is (maar natuurlijk eerst uitlijnen)

gr
Jelle

Re: olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by Jelle »

Bedankt voor jullie reacties tot zover. Het sterkt me in elk geval in de opvatting dat er iets aan de hand is. Ik weet alleen nog niet wat. Als iemand nog suggesties heeft in welke richting ik (of de garage) het zou kunnen zoeken, dan houd ik me aanbevolen.

Jelle
Remon

Re: olieverbruik / naar rechts trekken.

Unread post by Remon »

Beste Jelle,

Vanaf vanmiddag zal ik ook tot de lancia rijders behoren. Ik kan dan 'mijn' 1.9 jtd Sw ophalen.

Echter staat er ook nog een Fiat Marea 2.0 20v bij mij op het pad en die motor is identiek aan die in de Lancia. Mijn olieverbruik is verwaarloosbaar, ik zou me dus maar zorgen gaan maken al hij zoveel verbruikt. Kan niet goed zitten. En heb ook wel eens gelezen dat een hoog olieverbruik slecht voor de katalysator zou zijn!

Succes ermee
Post Reply

Return to “NL45 Lybra”