Page 1 of 3

Achterveren

Posted: 10 Feb 2011, 09:56
by GerritH
Wie weet een adres om twee achterveren te bestellen voor mijn Thesis 2.4 jtd 10v? Ze zijn allebei gebroken!

Groet,

Gerrit

Re: Achterveren

Posted: 10 Feb 2011, 13:41
by RobG
Weet er ook iemand of er verzwaarde veren te krijgen zijn? Misschien in Italie (net als voor de kappa)? Mijn Thesis hangt nogal door.

Re: Achterveren

Posted: 10 Feb 2011, 14:50
by inc10521
Ik heb 3 partnumbers gevonden voor achterveren

60679733
60682639
60687578

Dus ik denk dat er verschillen zijn maar welke?

Dit is misschien een handige site?
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... INDOW_ID=1

En tuynder kan wel leveren uiteraard ;)

Marcel

Re: Achterveren

Posted: 10 Feb 2011, 14:59
by nwolf
Heb mijn veren laten vervangen door mijn lokale garage (niet merk gebonden).
De veren heeft hij van Tuynder en zijn, ze zeggen, beter dan de originele.
By the way het is niet specifiek Lancia of Thesis dat de veren breken. Bij hem lagen veren van zowat elk merk en blijkt veel voor te komen.

Succes
Willem

Re: Achterveren

Posted: 10 Feb 2011, 21:39
by Rino
Ik heb ze van Tuynder, art.n° 60687578 en zelf vervangen. Was een werkje maar heb er plezier aan beleefd.

Rino

Re: Achterveren

Posted: 11 Feb 2011, 09:16
by GerritH
OK, hartelijk dank voor de tips. De veren zijn bij Tuynder besteld door mijn garage (geen "merk"-garage). Het is ook bij hen een veelvoorkomend verschijnsel. Ze wijten het vooral aan de veelvuldige drempels in Nederland en de gaten in de weg na de winterperiode.

Groet,

Gerrit

Re: Achterveren

Posted: 15 Feb 2011, 21:35
by GerritH
De achterveren zijn vervangen en dat scheelt een stuk in de rijeigenschappen (in positieve zin). Maar nu duikt een ander probleem op: om de paar minuten krijg ik een foutmelding dat het systeem voor de hoogteverstelling van de koplampen niet werkt. Dat gaat gepaard met een irritant piepje. Normaal gesproken bewegen de koplampen bij het starten van de auto ook even omhoog en dan weer naar beneden. Nu gebeurt er helemaal niets.

Weet iemand wat dit kan zijn? Ik vermoed dat het te maken heeft met het monteren van de veren, maar wat weet ik niet.

Re: Achterveren

Posted: 16 Feb 2011, 10:51
by inc10521
Hallo gerrit, kijk even in de onderste helft over het item epb... en an specifiek skyhook inclinatie koplampen. Daar wordt uitgelegd waar op de achteras de hoogte regelaar van de koplampen zit. Daar is vast ergens iets mis gegaan.
Groet, marcel

Re: Achterveren

Posted: 16 Feb 2011, 12:30
by Rino
deze link op het forum inclinatie koplampen

Re: Nu is de hoogte van koplampen verkeerd

Posted: 21 Feb 2011, 22:43
by GerritH
De auto is vandaag weer bij de garage geweest. De foutmeldingen van de koplamp inclinatie zijn gelukkig verdwenen maarar nu staan de koplampen verkeerd. Ze schijnen schuim omhoog. Zo kan ik goed zien of er vogeltjes in de bomen zitten langs de weg, maar het is niet de bedoeling. Bij het starten van de auto bewegen de lampen eerst naar beneden en dan weer omhoog, maar ze komen niet op de goede stand terug.

Weet iemand hoe dit op te lossen is?

GerritH