Page 1 of 1
					
				Pantser
				Posted: 06 Apr 2010, 20:16
				by Max Laadvermogen
				Iemand ooit geweten dat 
dit bestaat? Een gepantserde Lybra. Tsjek die ramen! Te koop in Palermo. Waar anders? Naar het schijnt is zo'n Protecta altijd af-fabriek voorzien van een 2.4 diesel met 174 pk, terwijl de non-maffia-uitvoering maximaal 150 pk heeft... (geloof ik)
Groetjes,
Max.
 
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 08 Apr 2010, 07:35
				by Rembrandt
				Kleine correctie, het lijkt me dat dit de 2.4 benzine is, zoals die ook b.v. in de Kappa zit (dan wordt dat vermogen ook ineens een stukje logischer). Iemand anders trouwens enige ervaring met deze motor in de Lybra? (in combinatie met de Alfa 6-bak?, jammie!). Voor de wielophanging lijken ook enkele Kappa/Alfa delen gebruikt te zijn (5-gats), waarschijnlijk om die dichtere wielen te kunnen plaatsen.
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 08 Apr 2010, 12:24
				by Bas
				Vanwege een gas-ringtank achterin en een hardnekkig roestprobleem met de orginele veren (en subframe...) heb ik zwaardere veren laten monteren speciaal voor de lybra. Garage Heins wist me te vertellen dat die veren bedoeld zijn voor gepantserde lybra's. Ik heb zo´n gepanserde ´maffia´ lybra nog nooit gezien.
Werkt perfect trouwens, die zwaardere veren. De auto staat niet hoog op de pootjes maar met drie man + wintersportbepakking èn volle benzine & LPG tanks vrijwel nooit meer doorslaan. Het comfort is nog steeds erg goed.
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 08 Apr 2010, 20:31
				by Max Laadvermogen
				Zo leer ik dus mooi weer iets bij. Ik heb zelf namelijk een Lybra SW 2.0 met LPG-tank en een iets doorhangende achterzijde. Als de veren aan vervanging toe zijn, zal ik zeker eens om Protecta-veren vragen.
Groetjes,
Max.
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 09 Apr 2010, 10:24
				by koen_
				Max,
De SW heeft sowieso wat zwaardere achterveren dan de Berline ( ePER bestelnr BL 46544856 ; SW 46544857 )
De nog zwaardere veren ( onder de aanduiding 'kogelvrij' ! ) zijn in elk geval zwaarder maar ook bijna 2x zo duur ( nr 46823367, ca 250 euro incl. per set van 2 ) 
Hoe groot het verschil tussen de zwaardere veren op de SW is weet ik niet ; 
er zijn 2 alternatieven :
1e alternatief is om nivomat schokdempers te monteren, maar die zijn echt duur ; 458 euro incl per stuk !!
2e alternatief is om hulpveren te monteren, kost de helft en is ook eenvoudig zelf te doen zonder veerspanners etc .., zie recente posting
werkt prima en heeft eigenlijk geen enkele negatieve invloed op het comfort ...
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 09 Apr 2010, 21:02
				by willem
				
			 
			
					
				Re: Pantser
				Posted: 09 Apr 2010, 22:15
				by Koen
				Een 'gepantserde' Kappa is recent te koop gezet (11.000€)  : 
http://www.2dehands.be/autos/autos/lanc ... e=gebruikt
Koen