Page 1 of 3
klapperen pook
Posted: 15 Jul 2009, 21:04
by rmegens
Zoals ook op dit forum uitvoerig beschreven is een van de herkenningspunten van matige subframebakjes het klapperen van de pook bij lastwissel. Maar in welke mate moet ik me dat voorstellen?
Mijn pook beweegt namelijk vrijwel constant, zij het in beperkte mate. Als ik niet wist dat het op een ernstig euvel kon duiden, zou ik er zelfs geen acht op geslagen hebben.
Kunnen de mensen die zeker weten dat hun subframebevestiging in orde is, aangeven of de pook (5bak) bij hen compleet stilligt tijdens het rijden, of beweegt hij altijd wel iets?
Over twee maanden als het weer afgaat, gaat mijn Fulvia coupe sowieso de garage in voor laswerk en een bare metal respray, en ik weet ook nagenoeg zeker dat ik aan de subframebevestiging rechts het nodige laswerk ga hebben, de onderkant van de a stijl, dorpel en scherm zijn daar nogal krokant, ik heb echter geen spoor van een scheur boven de wielrand kunnen vinden, ook geen eerder herstelde.
Tot die tijd geniet ik nog even van elk ritje!
Roger Megens
Re: klapperen pook
Posted: 15 Jul 2009, 23:42
by Huib
Hij beweegt altjd wel een beetje op de rubbers. Als je gaat spuiten, zou ik de 4 hoeken open maken voor inspectie. Als je een schijf van 1 mm gebruikt kun je het zo weer dicht lassen als alles in orde is. Dat heb ik overigens pas een keer meegemaakt en ik heb er toch tientallen opengesneden. De constructie van dorpel, A stijl en C stijl is de bij de coupe zodanig dat het eigenlijk niet anders kan dan verrot gaan. Er zitten geen gaten voor de afvoer van water op cruciale plaatsen noch gaten om te tectyleren op de juiste plaatsen.
De keren dat ik een coupe liet spuiten zonder opensnijden heb ik altijd achteraf spijt gehad. Dat is overigens al weer lang geleden.
Re: klapperen pook
Posted: 16 Jul 2009, 23:13
by Koos
Bij mijn fulvia nieuwe rubbers aan motor en bak geplaatst ,dit heeft goed geholpen nu veel minder beweging in de pook,
Re: klapperen pook
Posted: 17 Jul 2009, 13:29
by lucasgeheniau
Uitbalanceren van de voorwielen (indien onbalans aanwezig) neemt ook een deel van de trillingen weg.
Re: klapperen pook
Posted: 17 Jul 2009, 22:09
by rmegens
Bruikbare tips, bedankt Huib, Koos en Lucas.
Morgen worden de begin deze maand in Italie aangeschafte (dat scheelde overigens heeeel veel geld) Cromodora replicas gemonteerd op nieuwe 175/80/14 Pirelli P3000 energy banden, dus dan is het balanceren alvast gebeurd.
Er zitten nu bovendien oude Gislaved 185/70/14 op het originele lichtmetaal, dus ik hoop dat de nieuwe band-velgcombinatie ook het rij en stuurgedrag ten goede gaat komen (hoewel het zoals het nu is, bepaald niet verkeerd is; het gemak waarmee rotondes vol gas genomen kunnen worden is nu al onwerkelijk). Ik hoop met name dat het teruggaan naar de originele bandenmaat (voor Cromodora's dan) zorgt voor iets lichter sturen.
Zijn nieuwe motor en bak rubbers van een acceptabele kwaliteit? Ik heb daar bij een ander merk nl. slechte ervaringen mee, dwz made in India, zo zacht als botor en binnen een half jaar erger dan de originele rubbers die eraf kwamen.
Overigens heb ik, ondanks dat het een Fulvia 3 is, zo'n zwarte pookknop met blauw vlak erin met daarin het schakelpatroon, uit een vroege serie 2.
Een 3 heeft dat schakelpatroon op een klein display op het zekeringkastrooster zitten en zou een houten pookknop moeten hebben. Wat irriteert (en waardoor me ook opvalt dat de pook beweegt) is dat deze knop constant rond blijft draaien.
Is er een makkelijke manier om deze vast te zetten? Hoe zit hij eigenlijk bevestigd, weet iemand dat?
Mocht iemand een originele houten pook voor een 3 in goede staat te koop hebben, eventueel met pookhoesje, dan hoor ik graag wat het moet kosten.
vragen, vragen en vast niet de laatste ook..
Roger Megens
Re: klapperen pook
Posted: 19 Jul 2009, 00:07
by Koos
Ik weet hoe die vastzit ,heb de houten knop met hoes vervangen door de mooie ronde knop ,eerst nog een speciale knop van huib gehad maar die moest weer terug.
Onderin de verdikking van de chromen stang zit een borging van plastic,door de pook in te drukken kun je die er uit plukken en kan het deel er van af .
in dit deel zit ook rubber tegen het trillen ,dit heeft vaak teveel speling ,kun je verminderen door dit met een ringetje op te vullen.
Heb denk ik nog wel een houten knop liggen.
M.W. levert goede rubbers.
Hoe breed zijn de cromodora velgen?
Re: klapperen pook
Posted: 19 Jul 2009, 12:41
by rmegens
6jx14, de echte Fulvia Cromodoras zeg maar, maar dan replicas gemaakt door stilauto. Identiek op de cromodora letters na, die ontbreken.
En ze lopen voor inderdaad snel aan, achter helemaal niet.
Ik ga maandag de wielrand voor bovenin wat naar binnen kloppen, er is maar weinig voor nodig om geen contact meer te maken. Ik heb zelf ook een 2000 HF gehad en die 5,5j velgen zijn het (m.i.) net niet.
De Fulvia ziet er m.i. geweldig uit met de gevulde wielkasten, echt een transformatie. Overtuig jullie zelf:
http://i234.photobucket.com/albums/ee17 ... C04959.jpg
Koos, kun je me per email vertellen wat je voor het pookknopje wilt hebben?
het adres is
ramegens@home.nl
Roger
Re: klapperen pook
Posted: 19 Jul 2009, 12:48
by Stefan Elshout
Hey Roger,
Misschien is jou fulvia hier wel bekend, ik heb er namelijk ooit een stukje over gevonden, misschien van iemand hier geweest die je er meer over kan vertellen. Altijd handig als je hem wilt restaureren.
zie dit bericht
Er ligt hier nog steeds een deurgreep smachtend op zijn nieuwe baas te wachten:-)
Re: aanlopen banden met cromodoras
Posted: 19 Jul 2009, 20:40
by rmegens
Zojuist na een ritje waarbij het op iedere drempel prijs was, toch maar gelijk de wielrand linksvoor naar binnen geklopt om het aanlopen tegen te gaan. De linkerhelft van het binnendeel van de wielrand is breder dan de rechter helft. Waar beide helften bij elkaar komen in het midden zit dan ook een uitstekende punt van het bredere deel. Ik heb dit zowel links als rechts. Kan iemand bevestigen of dit origineel is of dat ik op een duister stukje verleden van de auto gestuit ben?
Links heeft deze punt inmiddels een gemeen haprandje in de band gemaakt, gelukkig in de zijkant van het profiel en niet in het zijvlak zelf, en dat is het rare: rechts loopt hij niet aan, althans de punt hapt niet in de band!
Na het na binnen kloppen met een rubber hamer is het links ook grotendeels verholpen, alleen moeten drempels voortaan toch met wat meer beleid genomen worden dan voorheen. Hij loopt nog iets aan in extreme gevallen, maar hij "hapt" gelukkig niet meer. Wie mooi wil zijn moet pijn lijden lijkt het..
Heeft iemand een idee waarom hij links wel en rechts niet aanliep? Ik stel wel optisch vast dat de rechterband in rechtuitstand ietwat rechter lijkt te staan dan de linker (voor zover dit optisch vast te stellen is), de linker wijst voor iets meer naar buiten, dus zou de sporing misschien niet helemaal goed kunnen zijn. Ik merk hier onder het rijden echter niets van.
Roger
Re: aanlopen banden met cromodoras
Posted: 19 Jul 2009, 20:50
by Stefan Elshout
dat heeft er denk ik mee te maken dat de bladveer lees bladveren niet meer in dezelfde staat zijn als dat ze waren toen ze de fabriek uit rolde. Ook kan het zijn dat er 1 schokdemper overleden is of aan het over lijden is. Bij mij zijn de wielranden niet naar binnen gektikt en de auto loopt aan als je met een vrije val op de grond komt of heel hard over een grote drempel gaat. Ik heb wel 165 banden i.p.v. 175. Probleem dus bij de bladveren of schokdempers zoeken.
wel jammer, het ziet er leuk uit!
p.s. deze wijsheid heb ik trouwens niet van mezelf:-) maar ik heb wel eens een bericht van Huib gelezen waarbij hij dit probleem uitlegde.... even om mezelf geen veren in mijn reet te steken.