contact uit, verlichting uit (en soms ook niet)

Vraagbaak en discussie over technische zaken.
Voor gevraagd / te koop, ga naar forum NL52.
Voor andere Kappa zaken, ga naar forum NL51
disaronno
Posts: 47
Joined: 03 Jan 2009, 17:37

contact uit, verlichting uit (en soms ook niet)

Unread post by disaronno »

Hoi Kappisti,

Sinds een paar weken heb ik iets met de verlichting. Normaal gesproken gaat (ging) bij contact uit, ook het licht uit (geschakeld via het contact zoals bij de meeste Italiaanse auto`s).

Sinds een week of twee gebeurt dat meestal ook, maar soms ook niet. En dat is verrekte lastig, want er is geen waarschuwing, je rekent er niet op, dus.....juist. lege accu, balen!
En sinds een week gebeurt het ook dat als ik start de dashboardverlichting aangaat, de waarschuwingslampjes voor "lichten aan" ook, maar de koplampen zelf (gedimd grootlicht) niet. Ook verwarrend dus.
Na een paar keer omdraaien van de lichtschakelaar gaan ze dan weer wel branden.
Oh ja, bij het uitschakelen helpt het om opnieuw contact aan te zetten en dan weer uit en dan weer aan en dan weer uit etc. Dat werkt ook (nog wel....)

Wat zou de oorzaak kunnen zijn? ik denk zelf aan: a) het contactslot, b) de lichtschakelaar c) het relais voor de verlichting.

Wat denken jullie ervan?
Alessandro.Monni
Posts: 18
Joined: 22 Dec 2008, 01:40

Re: contact uit, verlichting uit (en soms ook niet)

Unread post by Alessandro.Monni »

ik denk aan de regelkast van de buitenverlichting
en die kan uitgelezen worden
Groetjes Alessandro Monni
Cordiali saluti/groetjes Alessandro Monni
disaronno
Posts: 47
Joined: 03 Jan 2009, 17:37

Re: contact uit, verlichting uit (en soms ook niet)

Unread post by disaronno »

Grazi Allessandro,

Ik zal de "man met de stekker" snel gaan bezoeken!


groet, Onno
Post Reply

Return to “NL50 Kappa. Technische zaken.”