Page 1 of 1
plaats van ECU?
Posted: 27 May 2008, 19:16
by Werner
Hoi, weet 1 van jullie waar de ECU (motronic-computer) verstopt zit bij een kappa uit 2000?
Bij de oudere versies zat ie links onder het dashboardkastje, echter hier zit bij mij alleen maar de computer van de automatische versnellingsbak (AISIN)
Enig idee?
Gr Werner
Re: plaats van ECU?
Posted: 27 May 2008, 19:17
by Werner
ik bedoelde natuurlijk rechts onder het dashboardkastje....
Re: plaats van ECU?
Posted: 28 May 2008, 12:30
by luc
rechts onder dashboard bij de passagierskant
Re: plaats van ECU?
Posted: 28 May 2008, 18:58
by Werner
...niet dus, dacht ik ook net zoals bij mijn oude (96) kappa.. de enige computer die daar zit is van de automatische versnellingsbak. (staat nl aisin op en heeft andere stekkers)
Ik heb gebeld met Geuzendam (lancia-sloper) en die vertellen mij dat ie bij de nieuwe modellen in de motorruimte zit bij het inlaatspruitstuk. Kan het zo niet zien maar onder het dashboard zit ie echt niet. Ik heb het hele handschoenenvak eruit gehad, maar zonder resultaat.
Werner
Re: plaats van ECU?
Posted: 28 May 2008, 19:00
by gerrit
bovenop de inlaat met 2 grotestekkers het is een kleine platte ecu
Re: plaats van ECU?
Posted: 28 May 2008, 22:33
by Werner
Hoi Gerrit, is het dan het platte "doosje"bovenop het gasklephuis, met 2 grote stekkers met metalen klemmen? Ik wist niet dat de ecu's van de nieuwe modellen zo klein waren. Dank je voor je hulp, ik ben nog steeds zoekende naar de oorzaak van het af en toe inhouden van mijn kappa zoals ik al eerder op dit forum heb beschreven. Na de inbouw van een nieuwe vialle LPI-installatie en het vervangen van de lambda-sonde, bleef het resultaat gelijk. Auto rijdt goed, levert alleen niet altijd zijn volledige vermogen naar mijn idee. Af en toe traag accelereren en op snelweg af en toe blijven hangen bij ca 150 km/h.... Ook had ik het "drive -by-wire" gaspedaal al gebombardeerd tot mogelijke oorzaak.
Volgens mij heb ik vandaag de daadwerkelijke boosdoener gevonden. De auto liep vandaag beroerd, stotteren en op 3/4 cilinders stationair, geen gas willen aanpakken, kortom belabberd. Trek ik voor de gein de stekker van de luchtmassameter er eens af en wat denk je? De auto loopt direct mooi rond, en pakt goed op. Ook trekt hij stukken beter dan voorheen en schakelt de automaat voelbaar soepeler. Ook volgas is geen probleem meer, en dat was voorheen wel anders. Met andere woorden, na het uitschakelen van de LMM loopt de auto stukken beter, ook al geeft hij nu een engine management storing. Waarschijnlijk staat hij nu in een noodprogramma nu de LMM is afgekoppeld. Het kan dus alleen nog maar beter worden lijkt me na het vervangen van de LMM.
Groet Werner
Gr Werner