Page 1 of 1

Sesam ga nou 'ns dicht!!!!!

Posted: 02 Aug 2006, 20:31
by Robert
Sinds eergisteren een nieuw akkefietje aan mijn K 2.0 bj 2000.

De afstandsbediening van de deuren doet het al een paar weken niet meer. Vorige week heb ik door de garage een nieuw motortje in het r.a. slot laten zetten. En sinds eergisteren leidt het open-en-sluit-systeem een geheel eigen leven. Als ik aan de bestuurderskant (met de sleutel) de deur open, doet het systeem een keer of 7-8 achterelkaar de deuren open en op slot. Ik open de deur dan door op het juiste moment de klink omhoog te halen. Sluiten met de bestuurdersdeur gaat helemaal niet meer. Dat moet nu aan de passagierskant. Bij de meeste acties aan de bestuurdersdeur blijft het systeem eindeloos open en dicht gaan, en uiteindelijk open staan.

Iemand een suggestie. Is er iets wat ik kan resetten?

Bijvoorbaat dank,

Robert

Re: Sesam ga nou 'ns dicht!!!!!

Posted: 03 Aug 2006, 12:28
by luc
kijk eens naar je tankdeksel of deze niet hapert, gewoon eens de tankdeksel oplaten staan

Re: Sesam ga nou 'ns dicht!!!!!

Posted: 04 Aug 2006, 09:55
by Robert
Had wel al wat gerommeld met het tankklepje. Maar open laten staan, dat had ik nog niet geprobeerd. Ik zal mijn bevindingen rapporteren.

Robert

Re: Sesam ga nou 'ns dicht!!!!!

Posted: 04 Aug 2006, 17:47
by Arie van Dijk
Beste Robert,

Dit is een typisch Kappa probleem. De sloten zijn niet sterk genoeg.

Er gaat een slot niet open waarop het systeem het 8x probeerd. Daarna schakeld het systeem zich ongeveer 1 min. uit of zo.
Op de achterdeuren zit geen terugkoppeling naar het systeem, in dit geval gaat de deur niet open of niet dicht. Hier merk je, als je de sloten niet controleerd, of de deuren niet gebruikt, weinig van. (Waar is nou toch die radio gebleven ;-)
Gezien je wel via rechtsvoor met de sleutel kan bedienen lijkt me in dit slot het probleem te zitten.

Zelf had ik het probleem met zelfde Kappa en bouwjaar eerst rechtsachter. Slot ging niet meer op slot. Na het slot gangbaar te hebben gemaakt (vet en smeren) heeft ie weer een 1/2 jaartje gedaan. Daarna probleem zoals door jouw omschreven met links voor. Bij navraag bij de dealer bleek dat in het verleden de sloten rechts voor en links achter reeds een keer vervangen waren.
Ik heb toen zelf de sloten links voor en rechts achter ook maar vervangen. Ik heb me laten vertellen dat de nieuwe sloten gemodificeerd zijn (sterker) maar ik weet dit niet zeker.

Arie van Dijk.

Re: Sesam ga nou 'ns dicht!!!!!

Posted: 05 Aug 2006, 10:39
by Robert
Hallo Arie,

Dank voor je input. Rechtsvoor doet inderdaad niet mee met de rest. Ben zelf niet bepaald handig, dus het wordt een ritje naar de garage denk ik.

Robert