Page 1 of 2

vliegwiel

Posted: 01 Mar 2008, 23:29
by koos
Wil ik een lichter vliegwiel voor de fulvia door er een deel vanaf te draaien valt hij spontaan in twee stukken.
wie heeft er al eens een lichter gemaakt?

Re: vliegwiel

Posted: 02 Mar 2008, 15:15
by william vd Sman
Meerdere. wat wil je weten?
Je mag de dikte van het materiaal nergens onder de 8mm laten komen. Anders wordt het te zwak.

Re: vliegwiel

Posted: 02 Mar 2008, 17:34
by Ron
Welke voordelen heeft het ?

Re: vliegwiel

Posted: 02 Mar 2008, 20:37
by jojo
Lager gewicht van vliegwiel (werd vroeger vaak gedaan bij de sport modellen) en dus auto ,en bijkomend voordeel is dat je motor iets sneller op toeren komt.
Nadeel .. ze breken makkelijker... en je motor kan stationair wat lastiger/onregelmatiger gaan lopen.

google op vliegwiel lichter maken en je krijgt onder meer dit:

Door het verminderde gewicht kan de motor makkelijker toeren maken waardoor de auto aanzienlijk sneller accelereert, maar ook sneller decellereert bij afremmen op de motor. Door metaal weg te halen op de juiste plaats kan hier veel winst geboekt worden. Niet direct in vermogen, maar wel in acceleratie!

je krijgt ook de nadelen te zien..

Re: vliegwiel

Posted: 02 Mar 2008, 23:41
by koos
Ben aan de achterzijde begonnen en toen bleek dat dit een opgekrompen deel is,dus hier kan niets af ,maar waar kan het er aan de andere kant van af ,heb je er misschien ook een foto van?
hoeveel gewicht heb je er afgehaald?

Re: vliegwiel

Posted: 03 Mar 2008, 12:21
by Ron
Ben best wel nieuwsgierig. Ga eens googelen.

Bedankt,

Ron.

Re: vliegwiel

Posted: 05 Mar 2008, 09:59
by william vd Sman
Ik heb er ongeveer 4kilo afgehaald. Als ik zou weten hoe een foto in te copy/pasten zou je zien hoe het eruit ziet en hoe moeilijk het is. Ga er ALTUBLIEFT niet zonder ervaring aan beginnen want dan loop je de kans een met 6000 toeren ronddraaiend zaagblad in je auto te monteren. Als dat afbreekt.....

Re: vliegwiel

Posted: 05 Mar 2008, 18:02
by Peter Coolsma
Kolere, da's wel erg veel! Nou ja, als je redelijk weet waar je mee bezig bent... Ben benieuwd naar de rij-resultaten.

Re: vliegwiel

Posted: 05 Mar 2008, 19:09
by koos
Hallo William,

Kijk eens op deze site: http://jalbum.net/ daar heb ik dit album gemaakt en geüpload: http://lancia.myjalbum.net . Tot 30mb kun je gratis foto's plaatsen. Daar kun je dan de mooie foto`s van je vliegwiel plaatsen.
Gr Koos

Re: vliegwiel

Posted: 05 Mar 2008, 21:13
by William vd Sman
Die rijeigenschappen zijn al aanwezig. De motor reageerd zeker koud als een motorfiets op het gas en loopt toch 1000 toeren stationair. Zaak is wel om het vliegwiel samen met de drukgroep, krukas, drijfstangen en zuigers volledig uit te wegen en uit te balanceren.
Twee jaar geleden richting het Centinario in Turijn over de alpen heel veel lol gehad met dat motorkarakter gekoppeld aan een 1600 5 bak met 10:41 differentieel. Dan weet je weer voor wat voor gebied lancias ontworpen werden. Niet voor het vlakke Nederland;-)