Page 1 of 2

Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 14:21
by Giancarlo
Ik heb het forum afgespoord op informatie van de remmerij. Ik heb er nu een goed beeld van, nu ben ik toch van mening dat er een aantal dingen moeten gebeuren:

-Rubberen remleidingen vervangen door exemplaren van teflon met mantel eromheen
-Remklauwen reviseren (zelf doen of toch maar uitbesteden??)
-Hoofdremcilinder reviseren (zelf doen of ook uitbesteden??)

-De koperen remleidingen zijn in goede staat, moet ik deze uit voorzorg vervangen?

Graag ook tips waar ik de rubberen remleidingen en revisie setjes kan bestellen en eventueel de prijs.

Bedankt alvast!

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 17:18
by Thomas
Rubber leidingen dien je te vervangen als deze "breukjes" beginnen te tonen als je ze buigt.
Ik heb teflon/staal leidingen ervaring met zowel Fulvia als een Alfetta GTV, in beide gevallen ben ik niet overtuigd van de prestatie (Fulvia remde al heel goed met rubber leidingen, en Alfetta remde bar slecht en is er niet beter op geworden).
Ik begrijp dat de eigenaar van deze site ("Casa Fulvia") remcilinders weet te vernieuwen, volgens een procede ontwikkeld na nogal wat try-and-error - wellicht niet echt handig om het wiel weer uit te vinden.

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 17:24
by Giancarlo
Dus je bedoelt dat ik de remmen beter kan laten nakijken door een pro?

Waar kan ik kant en klare remleidingen kopen? Of moet je die zelf op maat maken?

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 17:56
by Bob Mesman
Hij bedoelt dat je de remmen beter kan laten nakijken door Huib (casa fulvia, link bovenaan de pagina).

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 18:44
by Giancarlo
Enig idee wat dat voor 4 remmen en een hoofdremcilinder zou moeten kosten?

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 18:51
by Peter Coolsma
Dat kan ik je wel vertellen. Hoofdremcylinder grondig gereviseerd, alle leidingen nieuw, nieuwe klauwen voor, gereviseerde klauwen achter, Mintex blokken rondom, plus werk: Dik twee mille. Ja da's veel. Maar remmen doet-ie. En dat deed-ie doorvoor niet. Ik bedoel - echt NIET. Ik remde met de handrem.

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 19:06
by Giancarlo
Haha remmen met de handrem zet geen zoden aan de dijk hé:)


Is het nu werkelijk nodig om in goede staat verkerende koperen remleidingen te vervangen???

deze fulvia heeft slechts 64000 km en staat al 20 jaar in de garage.

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 19:23
by Peter Coolsma
De leidingen zijn de kosten niet - het echte geld zit in het binnenwerk van de hoofdremcylinder en de nieuwe klauwen. Of het echt nodig is zou je aan Huib moeten voorleggen. 20 jaar lang stilstaan is over het algemeen funest voor met name het remsysteem. Bezuinig daar nou niet op - je auto moet remmen. Da's belangrijker dan dat-ie de 175 nog haalt.

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 19:36
by Bart Verbeek
Giancarlo

Ik heb Huib ook een setje gare remklauwen gegeven, enkele weken later kreeg gestraalde klauwen die verzinkt waren terug; de zuigertjes zijn nieuw gedraaide RVS bussen.
Totale kostprijs voor dit alles was zeker niet te zot. Daarna moet je nog even een setje verse rubbertjes voor de dingen voorzien.

In de UK is er iemand die regelmatig via Ebay nieuwe remflexibels aanbied. Bij de betere remmenboer kan je de cunifer remleidingen op rol krijgen evenals de nippels en kroontjes. Van het merk Laser (denk ik) heb ik een werktuigsetje gekocht om leidingen te snijden, kragen te trekken en ferme bochtjes te maken; en ook dat was geen maffe prijs.

Van de hoofdremcilinder heb ik bij mijn wagens geen klachten, dus revisie laat ik voorlopig wachten, zeker na het lezen van de vele horrorstories over dit onderwerp opt forum.

Alleszins succes!

Re: Remleidingen vervangen

Posted: 16 Nov 2006, 21:00
by Huib
Als de auto 20 jaar stil heeft gestaan is het zeker zaak om de remklauwen na kijken of na te laten kijken. Is het een eerste serie of tweede serie Fulvia? Breng ze maar. Als het even kan ook de schijven. Als het een 2e serie is ook het handremmechaniek.

Ik denk niet dat er koperen leidingen op zitten. Als dat wel zo is dan is het niet origineel. Als ze nog goed zijn dan kun je ze laten zitten.

De flexibele slangen dienen wel vervangen te worden na 20 jaar. Voor de APK heeft Thomas gelijk als hij zegt dat er geen scheurtjes in mogen zitten. Echter, het kan met name met oude slangen toch zo zijn dat ze niet goed meer zijn al zitten er geen scheurtjes in. De binnenste laag rubber kan te zacht zijn geworden waardoor de slang zichzelf afsluit. Als je op het pedaal trapt is de druk dermate groot dat je de vloeistof er wel doorheen trapt. Als je het pedaal loslaat zijn de drukken die de blokken laten terugkomen dermate minimaal dat ze de slang niet opendrukken en blijven de remmen dus hangen.

Rubber slangen moet je altijd een beetje oppompen. Ze zetten uit onder druk. Als ze oud zijn kan dat uitzetten te veel worden waardoor je pedaal te diep gaat.

Het is niet echt nodig om de dure teflon met rvs slangen te monteren. Nieuwe rubberslangen van goede kwaliteit zijn ook prima. Let op dat je alleen slangen koopt waar de productiedatum op staat. Ze mogen niet ouder zijn dan 5 jaar.

De hoofdremcilinder dient in de regel vervangen te worden. Het aluminium wordt op den duur kristallijn en verandert ook chemisch onder invloed van de zuren uit de rubbertjes. Als je hem langs brengt bekijk ik hem.

Denk er om dat je de klauwen goed shimt als je ze weer monteert.