Page 1 of 1

silentbussen tweede serie

Posted: 31 Jul 2005, 13:47
by Bob Rockland
mannen

ben op zoek naar nieuwe silentbussen voor mijn 2de serie fulviaake
nu kom ik ze tegn op www.esmat.net

speciaal deze pdf
http://www.esmat.net/CLASSICBUSHES/NL/l ... n_cons.pdf

ze zijn niet goedkoop zeg maar
dus mijn vraag: iemand ervaring met deze?

of andere aanbieders bekent?

ik hoor graag jullie ideeen

groets
Bob

Re: silentbussen tweede serie

Posted: 03 Aug 2005, 21:52
by Hein Reedijk
Dag Bob, ik heb destijds bussen van de firma afgenomen voor de voorste bladveerophanging achter. Tevens de 'klossen' onder de bladveer voor. Deze polyurethaan items waren uitgevoerd in trasparant polyurethaan. De klossen scheurden vrijwel onmiddelijk, konden de druk niet aan. Ik heb daarvoor mijn geld terug gekregen. Inmiddels heb ik ook de bussen van de bladveren weer vervangen door rubber exemplaren. het polyurethaan liet na verloop van tijd los van de metalen buitenmantel.
Misschien hebben ze hun procede inmiddels verbeterd, maar ik was zoals je begrijpt niet enthousiast.
Groet, Hein.

Re: silentbussen tweede serie

Posted: 03 Aug 2005, 22:02
by Bob Rockland
dank je Hein!

dat is heel nuttige informatie!

ik begrijp dat je niet enthousiast bent
maar de webmaster (meester Fulvia) kan mij helpen geloof ik

groets
Bob

Re: silentbussen tweede serie

Posted: 04 Aug 2005, 00:16
by Huib Geurink
Ik kan me daar wel wat bij voorstellen, Hein.

Je hoort wel dat polyurethaan beter zou zijn dan rubber. Ik heb er onvoldoende kennis van om zulks te beoordelen. Ik neem dan ook maar hetzelfde standpunt in als indertijd bij de vaak hoog oplopende discussies over voorwielaandrijving of achterwielaandrijving: een goede achterwielaandrijver is beter dan een slechte voorwielaandrijver en een goede voorwielaandrijver is beter dan een slechte achterwielaandrijver. Ik had toen zowel een Fulvia als een Flaminia Touring Convertible. Ik zou het nou nog niet kunnen zeggen wat beter is.

De originele Lancia silentblocs waren rubber. Veel Fulvia's en Flavia's rijden nog op de originele rubbers. Ik zie daarin geen reden om te concluderen dat rubber slecht zou zijn. Sterker nog, polyurethaan bestaat nog niet zo lang dus we moeten nog afwachten.
Van Alfa Romeo is bekend dat men zowat "op iedere hoek van de straat" de silentblocs moest vervangen. Die waren ook rubber.
Kennelijk zijn er dus in de rubber uitvoering ook goede en slechte. Een van de verschillen tussen de Lancia en Alfa silentblocs is dat bij Lancia het rubber gevulcaniseerd was aan de bussen. Bij Alfa zit het rubber er tussen geperst.

Jarenlang zijn de silentblocs voor de achterkant van de achterveren niet te koop geweest. De oplossing was het afzagen van een Alfa silentbloc. En sure enough die lagen er dus snel weer uit. Veel wordt er geklaagd over de hoge prijs van de onderdelen. Nu zijn die achter silentblocs weer te koop maar voor zo een lage prijs dat ik het niet vertrouw. Ik heb er een paar geprobeerd en die lagen er dus ook snel half uit.

Totdat ik beter weet, gebruik ik dan ook maar zoveel mogelijk de originele silentblocs. Ik gooi er geen een weg. Al zien ze er aan de buitenkant nog zo rafelig uit, aan de binnenkant zijn ze (hoop ik) nog prima in orde. Het is UITERST belangrijk dat ze in de goede positie worden vastgezet. Als dat het geval is dan denk ik dat we zeker bij origineel Lancia rubbers over het eeuwige leven kunnen praten of liever gezegd moeten praten want meer smaken zijn er eigenlijk niet.

Re: silentbussen tweede serie

Posted: 06 Aug 2005, 16:45
by Hein Reedijk
Ik heb inderdaad ook de originele er weer onder gezet.