Page 1 of 1

fulvia balanza op lelystad

Posted: 02 Mar 2004, 10:24
by Bart
Hallo fulvisti,

Komende zaterdag begint het seizoen van WIMEDO(.nl).
Deze club organiseert "slaloms" op het Midlandcircuit van Lelystad. Het werkt als volgt: men zet op het cuicuit, bestaande uit een oval en een soort binnenterrein met bochten, een baan uit met pilonnetjes. Aan het begin staat een stoplicht, aan het eind een fotocel die je tijd waarneemt. Als het licht groen wordt rij je weg, houd alle rode pilonnen links, de gele rechts, en je snelste tijd telt. 1 rondje duurt ongeveer een minuut. Maximum snelheid ligt, afhankelijk van de baan, rond de honderd km. (Bij mij althans; misschien kan een andere fulvia wel veel harder!) Je bent steeds in je eentje op de baan, en als je van de baan geraakt glij je door het gras. De kans op schade is minimaal. De dag begint om een uur of 10 en eindigt om ca. 5 uur met een prijsuitreiking. Klassen zijn standaard/ modified/ special 1300,1600, 2000 en >2000. Dus fulvia's vallen gunstig.

Bochten rijden is heeel moeilijk! Het valt echt niet mee om soepeltjes een rondje te rijden. Ik ga nu een paar jaar af en toe naar deze dagen en win meestal de prijs voor standaard auto's tot 1300 cc, hoewel er felle competitie is (o.a. met een fiat X1/9).

Ik zou het leuk vinden als er nog meer fulvia's komen. Het is een uitstekende training voor rallyes en andere vormen van autosport, en mensen met alleen een groot ego vallen genadeloos door de mand.
Dus, fulvisti, komt allen en leert uw auto kennen! Voor 20 of 25 euro heb je een dag lol.

Bart

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 02 Mar 2004, 11:42
by Lolke
Hallo Bart,

Dat klinkt goed. Heb ik nog niet eerder van gehoord. Is dit speciaal voor klassiekers of mag iedereen mee doen? Kun je met een volledig standaard auto meedoen of is bijv. een rollbar nodig?
Wat zijn de data voor komend jaar, dan wil ik wel eens komen kijken en eventueel meedoen. www.Wimedo.nl lijkt niet te werken, heb je een andere website met informatie?

Wat voor Fulvia rij jezelf?

hehe, hoop vragen... Lijkt me erg leuk, zeker als de kans op schade klein is :)

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 02 Mar 2004, 12:27
by Bart
Hoi Lolke

Het leuke is dat het erg laagdrempelig is. Er rijden de meest uiteenlopende auto's, van speciaal geprepareerde escord mexico's en ascona's tot lease-passaat met trekhaak. (Deze laatste wordt bereden door een kerel die het echt kan! Het ziet eruit of hij twee vingers in zijn neus heeft maar rijdt bijna lotus tijden; sturen is tenslotte puur techniek.) Er is meestal ook een heel contingent lotus elises (5 a 8).

Er zijn bepaalde regels, die staan op die wimedo site. Als die niet werkt, dan hier een samenvatting:
- Je moet je auto parkeren op een plastic zeiltje (om geen discussies over eventuele oliesporen te krijgen, een puur politieke regel).
- Je moet de pluspool van je accu afplakken met duct tape.
- De remmen moeten druk hebben en je stoel en gordel moeten goed vast zitten; dit wordt gecontroleerd door een keurmeester.
- Als je rijdt moet je een helm op.
- Je moet buiten de baan heel langzaam rijden en niet "even opwarmen".
Dit zijn alle basisregels, dat valt dus nogal mee.

Zodra je slics monteert moet je ook een rollbar en kom je in de modified klasse.

Als je aankomt moet je je melden in de kantine. Daar krijg je een papiertje waar je je naam en zo op moet invullen. Met dit papiertje ga je naar een keurmeester die je auto bekijkt. Na goedkeur kan je in de kantine starts kopen. Vorig jaar kostte het 15 euro voor de eerste drie starts (inclusief verzekering voor schade aan de baan) en 3 euro voor iedere verdere start. Je mag zoveel keer starten als je wilt. Het is aan te raden om rustig te beginnen en langzaam steeds sneller te proberen. In de starttoren zit de hele dag iemand die overal commentaar op geeft. Hij heeft een zwak voor fulvia's en mini's en een hekel aan kevers. Je kan overigens natuurlijk ook eerst gewoon eens kijken en niet rijden. Alleen mij lukt dat niet, als ik iedereen bezig zie dan wil ik ook!

Het is een erg gezellige boel, lekker ongedwongen.

Bart

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 02 Mar 2004, 19:37
by Marco
Hallo Bart,

Lijkt me erg leuk om mee te maken, maar mijn Fulvia is helaas nog niet klaar ('74 1.3S Coupe). M'n Laguna is me een beetje te zwaar om snel de bocht rond te sturen. Hoe vaak wordt dit partijtje georganiseerd? Deze zomer wil ik beslist eens van de partij zijn................
Groeten,
Marco

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 04 Mar 2004, 20:54
by Thomas
Moet je dan ook lid zijn van die WIMEDO? Klinkt wel leuk, eens even de limieten wat beter benaderen dan op de provinciale weg.

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 05 Mar 2004, 08:20
by Bart
Nee, je hoeft geen lid te zijn. Je betaald dan 6 euro meer (voor verzekering)

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 05 Mar 2004, 12:12
by Erwin
Ah, de balanza. Nu valt het kwartje. Hing jouw Fulvia niet op de kade boven het water te balanceren? Lijkt me erg leuk inderdaad om met m'n Fulvia deel te nemen aan zo'n slalom. As. zaterdag kan ik niet, maar ik zal de website en de andere data onthouden.

Re: fulvia balanza op lelystad

Posted: 08 Mar 2004, 12:26
by Thomas
En, hoe was het? deze keer gemist maar ik probeer 3 april van de partij te zijn.