Page 1 of 3
tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 31 Jul 2006, 15:36
by Bart
Beste mede-liefhebbers van Lancia,
Op welke 'bekende' punten moet je letten als je een gebruikt Lancia Delta 98/99 gaat kopen? Zijn er nog voordelen en nadelen bekend tussen de '98 of '99 uitvoeringen? Ik heb het over de 1.6 16v uitvoering.
Bedankt voor de support!
Bart
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 31 Jul 2006, 19:08
by Karel
Check of de airco werkt draagarmen voorzijde en de onderhouds geschiedenis.
Verder zijn er niet veel problemen met de nuova delta. Een 1999 is iets anders qua motor paar
kleine wijzigingen en natuurlijk een jaartje jonger.
Succes met je aankoop.
Gr Karel
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 01 Aug 2006, 22:53
by Alfred
Hallo,
Let inderdaad of de airco het goed doet, ik heb een 1.6 ls uit 1998 sinds 3 wk. Ben er net mee op vacantie geweest naar Italie, de hele vacantie geen problemen met de airco terwijl het toch erg warm was, 37 gr. Sinds we terug zijn koelt de airco nog steeds, maar verspringt de temperatuur, van 23 naar 25, enz. Let er op dat de distributieriem vervangen is en er regelmatig door de dealer onderhoud is gepleegd.
Verder een super auto, luxe interieur, fijne stoelen (beter dan in mijn astra van 2005!)
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 10:01
by Bart
Hi Alfred, Karel, (en andere)
Ik heb gisteren de auto bekeken, hij werd geadverteerd als 190.000km gereden, maar het bleek 290.000 te zijn (type foutje?). Het gaat om een '99 1.6 16V. Het gaat echter om een G3 lpg motor. Ik heb me eens laten vertellen dat een gas motor schoner/minder slijtage heeft dan een benzine of diesel. Met inruil van mijn '97 Dedra (met behoorlijk wat werk) is de vraagprijs 2000 eur. Auto ziet er van binnen en buiten goed onderhouden uit. Na aandringen van mijn kant wordt er een nieuwe distributie-riem ingezet. Airco lijkt goed te werken. Het blijft altijd een beetje een gok natuurlijk. Is het een redelijke prijs denk je?
mvg Bart
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 12:08
by Karel
Gezien de km stand is 2000 euro te veel zeker voor een 1600 16v. Waarschijnlijk zit je binnen kort aan een motor revisie !!!
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 13:31
by Bart
hoeveel zou dan redelijk zijn? Ik ben nl blij van mijn dedra af te kunnen (hele mooie verlaagde bak) maar een kostenpost voor de APK in oktober.....en wellicht daarna ook nog. Een particulier geeft denk ik niet meer dan 300 EUR als ik het zo bekijk., deze verkoper geeft 750 EUR...De verkoper zei de motor (zuigers etc.) nog een keer na te kijken op slijtage/beschadigingen.
Is 290.000 km op gas hetzelfde als 290.000 op benzine of diesel?
bedankt, Bart
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 14:42
by Karel
Nee op gas krijgt het blok veel meer slijtage dan diesel of benzine is beter voor de motor.
Gezien je 750 terug krijgt voor de dedra komt de prijs wel aardig in de buurt.
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 16:15
by Bart
mm, je maakt me wel aan het twijfelen nu, ik kan het niet permiteren dat mijn motor er na 1000km ermee ophoud. Iemand wellicht ervaringen met een (gas)motor van Delta boven de 250.000km? Het gaat trouwens om een 04-'98 type, maar dit is wel in de laatste versie tussen 98-2000.
Ik zal de verkoper bellen, misschien dat ik nog een garantie of iets dergelijks kan afdwingen.
Bedankt voor jullie input, mocht je nog wat te binnen schieten dan hoor ik het graag.
mvg Bart
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 03 Aug 2006, 18:55
by Karel
Garantie krijg je nooit met z`n km stand het blijft een gok als ik het allemaal lees.
Gr Karel
Re: tips gevraagd voor kopen Delta
Posted: 08 Aug 2006, 13:08
by Joop
Bij rijden op gas bestaat de kans dat je om de 100000km je kop moet laten controleren, slijtage is zoals de andere zeggen meer als bij op benzine rijden. Verder waarom kijk je niet naar een diesel?
Enne over die 300000km, laten staan die auto kijk dan liever naar eentje die een 100000 minder heeft gelopen.
Succes,
Joop