Page 1 of 1

Olieverbruik

Posted: 17 Feb 2006, 00:38
by Mathias Vandelanotte
Ik rij nu al een 3500km sinds m'n olie ververst is van m'n Thema 2.0I.E. (8 klepper) en ik heb er al 1 liter olie bij mogen gieten en het peil is alweer ietsje gezakt, ook zit er in de uitlaat tamelijk wat roet aan de wanden. Is hier iets aan te doen of is dit normaal voor een Thema?

Re: Olieverbruik

Posted: 17 Feb 2006, 04:40
by Robbedoes
Had ik maar zo'n laag verbruik!!!

Re: Olieverbruik

Posted: 17 Feb 2006, 13:59
by Frank
Inderdaad...had ik dat ook maar! Maar turbo's verbruiken zowiezo meer olie. (en benzine..)

Re: Olieverbruik

Posted: 17 Feb 2006, 17:10
by rick
Wat is het probleem? Een fabrikant geeft altijd een marge aan hoeveel een auto mag verbruiken. En 3500 km op 1liter is vrij normaal. Mijn turbo doet het iets sneller ongeveer 3000km met 1 liter.
En welke uitlaat heeft geen zwarte aanslag?! Is gewoon kool aanslag.

Re: Olieverbruik

Posted: 17 Feb 2006, 17:48
by Pol
Ik maakte me daar vroeger ook druk over, ik heb eens de klepsteeldichtingen vervangen op aanraden van een Fiat-garagist maar dat bleek geen verschil te geven.

Pol

Re: Olieverbruik

Posted: 10 Apr 2006, 21:23
by Onno
Er bestaan geen auto's die geen olie verbruiken,de 1 iets meer dan de andere maar overvul hem nooit!! liever iets onder het max dan eroverheen!! anders kan de olie zijn druk niet kwijt en perst hij het tussen de keerringen uit..
Mijn dealer adviseert mobiel 1 0w 40 olie! en giet het in elk model fiat en lancia deze hoef je pas teverversen na 20.000 km of 1x perjaar.
Ik gebruik het ook in mijn dedra 18 16v .Ook een kennis van mij heeft een delta 16 16v en had start problemen en tikkende kleppen,ik vervang de olie en filter en probleem opgelost.

Met vrgr Onno