Page 1 of 1
Tips & tricks bij aankoop Lybra 1.9 JTD
Posted: 04 Jun 2008, 00:16
by F. Cataneo
Buona sera Lancisti!
Leuk zo'n Lancia forum!
Ik ben van plan jullie vaker te bezoeken omdat ik druk op zoek ben naar een mooi exemplaar Lybra.(SW)
Heb al een paar leuke wagens gezien, ben vooral op zoek naar een mooie diesel van 2000/2001.
Ik vind het mooie auto's ,maar ik kan begrijpen dat ook dit merk zijn "zwakke" plekjes heeft. Dus.. wil ik jullie om een gunst vragen. Wat zijn nu de typische dingen die bijvoorbeeld wat meer aandacht nodig hebben. Of bijvoorbeeld dat er er motorische en elektronische puntjes zijn waar ik echt even op moet letten. Alvast bedankt mannen!
Mvg,
Francesco
Re: Tips & tricks bij aankoop Lybra 1.9 JTD
Posted: 04 Jun 2008, 09:10
by Bart Verbeek
Welkom Francesco
Op dit forum zal je ongetwijfeld gelijkgestemden vinden! Lybras zijn inderdaad schitterende wagens en in combinatie met de jtd is het een formidabel rij-ijzer!
Misschien moet je je licht eens opsteken in het Lybra-forum; maak ook gebruik van de zoekbalk en je zal heel wat wijzer worden over de pro's & con's.
Als je gerichte vragen stelt krijg je ongetwijfeld gerichte antwoorden!
groetjes en vooral doen die Lybra!
Bart
Re: Tips & tricks bij aankoop Lybra 1.9 JTD
Posted: 04 Jun 2008, 13:37
by G. de Wit
Alvast welkom als Lancisti

, in het Lybra deel zijn veel voors en tegens te vinden. De voors waren zwaarder als de tegens in ons geval (rijden sinds een maand in een 2.0 benzine uit 2002, SW natuurlijk, zie voor foto's :
http://tasslehyves.hyves.nl/album (vrij toegankelijk, je hoeft je niet aan te melden om de foto's te zien) .
Enige "probleem" dat wij met de Lancia hebben is een klein scheurtje in de achterbumper onder de achterklep en een verkleurde sierstrip op het rechterachterportier .. 4000 euro onder vraagprijs bij een dealer weg met 3 maanden garantie...
Succes!
Re: Tips & tricks bij aankoop Lybra 1.9 JTD
Posted: 05 Jun 2008, 21:46
by henk
Goede keus Francesco, daar ga je geen spijt van krijgen. De Lybra's zijn enorm ondergewaardeerd en dat betekent voor jou dat je heel veel auto krijgt voor weinig geld. Ik heb nu in 4 jaar best eens wat kleine of grotere problemen gehad, maar niet meer of duurder dan met mijn vorige auto's (voornamelijk Peugeots en in elk geval veel goedkoper dan mijn Volvo 245 destijds.
Mijn grootste onkostenpost met de Lybra in 4 jaar was dat het complete instrumentenpaneel moest worden vervangen (gereviseerd exemplaar kostte EUR 800, een nieuwe geloof ik EUR 1300), nadat er een barst in een printplaat was ontstaan waardoor de complete achterverlichting uitviel. Die printplaat kon niet los vervangen worden. Dit is echter geen specifiek Lybra-probleem, de Wegenwacht kende het wel van gloednieuwe BMW's en Mercedessen, dus ik was in goed gezelschap!
Kies je bewust voor een 1.9? Een 2.4 rijdt echt veel lekkerder: meer souplesse, altijd power over en toch 1:15.
Henk