Page 1 of 1

Vraagje: verdamper uitbouwen een grote klus of niet?

Posted: 19 Jul 2017, 23:03
by jan freie
Al een aantal jaren rijd ik rond zonder functionerende airco. Het went nooit helemaal. Probleem is de verdamper, die lekt. Vervangen is de oplossing, volgens mijn aircoboer een flinke klus van meer dan een dag werk en dus kosten minimaal €1000.
Wat is jullie professionele advies?

Re: Vraagje: verdamper uitbouwen een grote klus of niet?

Posted: 19 Jul 2017, 23:42
by Michael123
Als je een beetje handig bent met gereedschap en de tijd en plaats hebt kun je de klus met een manual die ik wel heb voor je zelf doen.

Denk wel eraan dat je zowat de hele dashboard los moet maken om bij de verdamper te komen.

Als je dit niet kunt of de plaats/tijd hebt ben je wel gedwongen om het te laten doen wil je dat de airco werkt.

Ik zou eerst een andere garage laten nakijken of de verdamper werkelijk lekt en niet iets anders is.


Mvg Michael

Re: Vraagje: verdamper uitbouwen een grote klus of niet?

Posted: 20 Jul 2017, 09:03
by koen_
begin vorig jaar heb ik me er wat meer in verdiept omdat ook mijn verdamper lekte (veel voorkomend euvel bij Lybra's)

een nieuwe verdamper. onderdeelnr 46722790 is volgens ePER nog wel leverbaar en kost ruim 200€
het vervangen van de verdamper is een enorme klus, waarvoor idd het hele dashboard eruit moet en het kachelhuis gedemonteerd.
als je erg handig en (vooral geduldig) bent zou je het misschien zelf kunnen, maar reken op een dag of 2 werk

als je het moet/wilt laten doen denk ik niet dat je er met 1000€ bent, tenzij je ergens een vriendenprijs kunt bedingen.

mede door het progressieve olieverbruik van mijn Lybra is dit euvel voor mij het breekpunt geweest ..., ook al mis ik de lybra nog steeds ..., heerlijk rijdende auto

Re: Vraagje: verdamper uitbouwen een grote klus of niet?

Posted: 20 Jul 2017, 11:13
by jan freie
Michael,
Dank voor je reactie.

Het is zeker de verdamper die langzaam het systeem doet leeglopen. Mijn garage heeft zo'n apparaat waarmee je kan 'ruiken' waar het gas ontsnapt.

Ik was onder de indruk van jouw eigen verslag. Maar ik heb helaas te weinig tijd om zelf het hele dashboard te demonteren.