Page 1 of 3

Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 27 Mar 2012, 21:12
by M82
Hallo Allemaal,

Ik ben dus ook een Lancia Lybra eigenaar geworden :) reed vroeger altijd in ford.. Vind mijn lybra 1.8 benzine heel leuke auto en hij rijdt ook heel lekker alleen stoort me een melding op het boordcomputer.. daar geeft die aan dat ruitensproeiertank leeg is en vorige eigenaar vertelde me dat sensor kapot is. Nu wil ik het op een goedkope manier verhelpen maar dacht eerst hier te vragen.. Is het mogelijk dat zekering voor sensor kapot is en dat die de melding veroorzaakt? En als toch sensor kapot is, dat betekent dat ik tank moet vervangen maar er zijn weinig onderdelen voor Lybra te vinden, wel voor Alfa Romeo 156 en ik las ergens dat die veel gelijkenissen heeft met Lybra. Op het tankdopje (blauw) staat code: B805 en via onderdelenlijn heb ik een antal alfa's ruitensproeietanks gevonden die precies die code hebben..

Zou dat hetzelfde zijn?

alvast bedankt voor hulp!

Re: Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 27 Mar 2012, 22:37
by de Wit
Wat je ook kunt doen is de stekker van de sensor loshalen.
Koplamp aan bestuurders zijde verwijderen, bovenste stekker los klikken. Klaar.
Rijdt nu 4 jaar zo, weinig opbrengst betekent bijvullen. Veel sneller en goedkoper dan de tank vervangen :)

Re: Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 28 Mar 2012, 10:37
by dickh
Dan kan ik jullie nog wel aan een adresje helpen: Garage Auto Europa-Italie in Hem (NH) is het type garage waar ze al dat soort (gebruikte maar goed werkende) schakelaartjes en relais etc. in bakjes hebben liggen. 0228-543038, vragen naar Ted. Die kan je zo zeggen of dat inderdaad hetzelfde is en wellicht heeft hij wel een werkend exemplaar liggen.

Re: Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 28 Mar 2012, 19:07
by M82
Bedankt voor reacties. Ik heb allebei tips opgevolgd :) Eerst heb ik gebeld naar Auto Europa-Italie en gesproken met Ted. Zij hadden geen sensors of tanks liggen en nieuwe zou bijna 200 euro kosten dus heb vanavond even geprobeerd om koplamp eraf te krijgen maar bouten zijn van inbus-type en ze lijken verroest.. ik kon ze niet loskrijgen, heb ook geen goede inbussleutel dus heb op onderdelenlijn gekeken en bij een bedrijf complete tank met sensor gevonden voor 15 euro, alleen geen garantie op werking.. maar ik denk dat ik die toch zal kopen en bij garage laten vervangen.. het is wel een klus, want ik denk dat je die alleen van onder kan bereiken..

Nog een vraagje.. aangezien koplamp units niet zo makkelijk zijn te uithalen, is het mogelijk om lampen voor dim/groot/parkeer zo te verwijderen zonder koplampen uit te halen? Want ooit gaan ze kapot en voor zoiets simpels moet je niet bij de garage.. wordt ook dan weer te duur ::o

Re: Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 28 Mar 2012, 20:56
by de Wit
De lampen zijn met kleine handen van achter in de unit te bereiken. De sensor van de tank kun je ook bereiken door de aanzuigbuis vanaf luchtfilter naar inlaat los te halen en dan tussen de koplamp en bovenkant tankje de stekker los te wrikken. Zo heb ik het bij onze 2.0 gedaan. Succes, tank vervangen is een ontzettende klus omdat hij (bij ons in ieder geval) tussen carroserie en motor klem lijkt te zitten :'(

Re: Sensor ruitensproeiertank kapot en vervangen met tank uit alfa 156?

Posted: 28 Mar 2012, 21:35
by koen_
"Nog een vraagje.. aangezien koplamp units niet zo makkelijk zijn te uithalen, is het mogelijk om lampen voor dim/groot/parkeer zo te verwijderen zonder koplampen uit te halen? Want ooit gaan ze kapot en voor zoiets simpels moet je niet bij de garage.. wordt ook dan weer te duur" wrote:
Ja, zoals "de Wit" al schrijft lukt het wel, maar echt handig is het niet, je hebt weinig ruimte en je kunt niet goed in de unit kijken om de lampjes er op de juiste manier in te plaatsen

Daarom is het juist zo handig dat de koplamp bij een lybra zo eenvoudig te verwijderen is : zie de volgende instructie

instructie koplamp vervangen

( ... deze instructie is een bewerking van het origineel op de griekse lybra-website ... )

Maar ........... helaas slaat ook hier het roestspook vaak toe, de busjes in de koplamp zijn van koper en de ijzeren boutjes corroderen er meestal compleet in vast .

Wil je de boutjes loskrijgen een paar adviezen :
* ruim tevoren goed inspuiten met kruipolie, probeer vooral langs de zijkanten te spuiten
* gebruik alleen goed passend gereedschap, TORX 40, als je de boutkop stukdraait wordt het een stuk ingewikkelder
---- ( je kunt dan alleen nog het boutkopje eraf slijpen met bijv een dremel-slijpschijfje )
* maak de boutjes goed schoon en monteer ze weer met kopervet
* draai ze minstens 1x per jaar een keertje los en vast

.

Tweede getande (distributie) riem bij Lybra 1.8 ?

Posted: 03 Apr 2012, 10:16
by M82
Bedankt voor tips. Het leek mij toch te ingewikkeld voor mij dus heb via onderdelenlijn een tank met sensor gevonden (van 2004) en laten inbouwen bij mijn garage in de buurt en aangezien ik toch van plan was om distributieriem te vervangen dit ook gelijk besteld via mister-auto en complete set waterpomp+dist.riem en spanrollers heel goedkoop besteld maar vanmorgen ben ik gebeld door garage om te zeggen dat daar boven distributieriem nog een andere getande riem staat en met de vraag of ik die ook wil vervangen... Man van garage zegt dat die riem niet de motor kapot kan maken als die knapt maar wel distributieriem kan aanraken en dan veroorzaken dat dist.riem kapot gaat..

Weet iemand misschien om welke riem het gaat en is het best om dat ook ook even te vervangen?

Ruitensproeietank wordt vandaag ook vervangen en mocht die vervangende ook niet goed signaal afgeven, laat ik het afkoppelen, zoals in een bovenstaande advies..

Re: Tweede getande (distributie) riem bij Lybra 1.8 ?

Posted: 03 Apr 2012, 11:04
by dickh
Klopt. De eerste distributieriem regelt nokkenassen en waterpomp, de tweede riem (meestal multiriem genoemd) drijft overige zaken aan zoals aircocompressor en (ik dacht ook) dynamo, en in de 1.8 ook de balansassen. Juist i.v.m. die balansassen is het in een 1.8 zaak dat je die altijd gelijk met de distributie laat vervangen.
Als die multiriem zou breken is er kans dat die de distributieriem ook om zeep helpt, maar groter is de kans dat er op den duur tandjes afbreken waardoor de timing van de balansassen wordt ontregeld en je een heel irritant brommend blok krijgt. Weet ik alles van...8-)

B)-

Re: Tweede getande (distributie) riem bij Lybra 1.8 ?

Posted: 03 Apr 2012, 11:34
by M82
Bedankt voor reactie! Heb even met hulp van google ook wat onderzocht.. Multiriem is dat riem wat buiten motor zichtbaar is.. En die is niet getand... dus ik denk dat er balansas-riem bedoeld wordt.. 130 tanden, 15 mm breedte? moet ik dan ook gelijk spanrol daarvan vervangen? ik zie kits staan...

dit alles roept wel een andere vraag op.. als de waterpomp kapotgaat, is het mogelijk om die te vervangen zonder dat je de distributieriem eruit moet halen? aangezien waterpomp verbonden is met balansasriem?

Re: Tweede getande (distributie) riem bij Lybra 1.8 ?

Posted: 03 Apr 2012, 13:27
by koen_
Nee, dat kan niet ; daarbij komt dat de waterpomp juist door de veranderde spanning op de riem graag stuk gaat ...

daarom is het altijd het verstandigst om direct beide riemen EN de waterpomp te vernieuwen, en bij een 1.8 zelfs de nokkenasversteller

... en nog een advies : laat het doen door een garage die echt verstand van deze motoren heeft en niet door degene die je het laagste bedrag noemt ..
het luistert zeker bij een 1.8 motor erg nauw, en dan kan 'goedkoop' gemakkelijk 'duurkoop' worden
reken bij een van onze gewaardeerde lancia-specialisten op 600 a 700 euro, afhankelijk of je de nokkenasversteller laat meenemen

.